Jdi na obsah Jdi na menu
 


Djab Nokaut Koll. Zol.Lisi

18. 2. 2018

DJAB NOKAUT KOLLEKCIYA ZOLOTOY LISI

 

Po prvním krytí v Polsku izabelovým psem jsme pro zvýraznění pigmentu a možnosti další nové krve uvažovali o změně.

V roce 2008 jsme objevili pro naši Hanny žíhaného psa jménem Kollekciya Zolotoy Lisi Djab Nokaut, pocházejícího z Ruska. Djab byl použit k připuštění jen jednou a to v Rusku, tady v Čechách ještě chovný nebyl. Ale domluva s majitelem byla vynikající a naše Hanny byla připuštěna s Djabem - zahraniční krytí – narozen vrh „B“. Náhoda tomu chtěla a majitel nám nabídl psa k odprodeji. Sice chvíli jsme váhali, ale my viděli rostoucí štěňata po Djabovi a bylo rozhodnuto. Djab se nastěhoval k nám do CHS od Soutoku Orlic.  O našem správném rozhodnutí nás ujistila i světová výstava psů v Bratislavě, kde se zvířata pocházející z CHS Koll.Zolotoy Lisi umisťovala na předních místech. K dnešnímu dni Djab byl již několikrát použit k připuštění fen, vrhy po něm jsou  mnohopočetné. Už i štěňata po tomto psu se objevují na výstavách a slaví úspěchy.

Djab  určitě přispěl ke zlepšení chovu Mallorek tady v Čechách.

I když on sám má RTG 3/3, po něm odchov se může pochlubit výsledkem 0/0, pěkným zbarvením srsti a v neposlední řadě určitě zlepšil sílu a postavení zubů. K dnešnímu dni má pes již několik titulů. Pyšní se i titulem nejvyšším a tím se přiřadil ke 3 Mallorkám, které ho již mají. V červnu 2013 mu byl přiznám v Belgii Mezinárodní šampion krásy – INTERCHAMPION

Djab se účastnil s námi mnoha výstav, jak tady v Čechách, tak i v zahraničí a mnoho jich i vyhrál. Zde uvádíme získáná ocenění, kterým se Djab může pochlubit.

1x  VD, 26x Výborný, 20x CAC,  5x r.CAC, 9x CACIB, 5x r.CACIB, 9x BOB ,

4x Národní vítěz, 3x Klubový vítěz MC CZ,  2x Vítěz speciální výstavy MC CZ.

Získané tituly:

Český šampion, Český grandšampion, Slovenský šampion krásy, Klubový šampion MC CZ, INTERŠAMPION

Odchov po Djabovi, už taky brázdí výstavní kruhy a sklízí úspěchy. Nejznámější "Mallorky", které mají v rodokmenu otce Djaba.

 

BADHIR od Soutoku Orlic – DKK 0/0, DLK 0/1  badhir-4.jpg

Titul: Český junior šampion, Český šampion

CHOVNÝ PES

BigShe od Soutoku Orlic - DKK 0/0, DLK 0/0 - chovná fena bigshe.jpg

Titul: Český junior šampion, Český šampion, Český grandšampion,  Slovenský šampion krásy, Slovenský grandšampion, Šampion ČMKU,  INTERCHAMPION

CEAZAR od Soutoku Orlic DKK 1/1  ceazar-2.jpg

Titul: Český junior šampion, Český šampion

CHOVNÝ PES

DEBORA od Soutoku Orlic - DKK 0/0, DLK 0/0  debora-2.jpg

Titul: Český junior šampion

CHOVNÁ FENA, v roce 2014 složena zkouška z canisterapie

 

 

Náhledy fotografií ze složky Djab Nokaut